4920F233-5604-4B68-817F-08055F71F2EA

Wydano decyzję środowiskową dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Jak poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) wydał decyzję środowiskową dla budowy i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Szefowa resortu klimatu i środowiska podkreśla, że ”jest to milowy krok dla realizacji kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego inwestycji”.

Jednym z głównych wyników, przeprowadzonej przez GDOŚ oceny, jest to, że realizacja i eksploatacja elektrowni (przy zachowaniu wskazanych w raporcie o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko rozwiązań technicznych, technologicznych i organizacyjnych, jak również przy spełnieniu środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia określonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach) nie będzie wiązała się z wystąpieniem znaczącego negatywnego oddziaływania na środowisko. Wskazano dodatkowo, że przedsięwzięcie nie wpłynie znacząco negatywnie na wody podziemne, jak i powierzchniowe, w tym wody Morza Bałtyckiego.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać