PHOTO-2020-06-19-14-45-30

Walka ekipy Mateusza Morawieckiego w negocjacjach kształtu „Europy po pandemii”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Od początku apelowałem, by Europa zdecydowała się na ambitny budżet – myślę że ten plan jest już stosunkowo blisko, niedługo domkniemy negocjacje. Dziś mówimy o nowych środkach z tej najbliższej perspektywy” – mówił premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rady Europejskiej.

„Kiedy w innych krajach znacząco przyrasta bezrobocie, my pokazujemy, że chronimy miejsca pracy. To nasze podstawowe zadanie” – mówił premier. I dodawał: „Dzisiaj Polska odegrała bardzo konstruktywną rolę podczas tych negocjacji. To był kolejny etap negocjacji Funduszu Odbudowy, który ma wesprzeć Wieloletnie Ramy Finansowe. Polska stara się zintegrować kilka perspektyw – na kryzys patrzy inaczej południe Europy, Północ, inaczej Europa Centralna”.

„Dyskutowaliśmy na Radzie Europejskiej o mechanizmach odbudowy gospodarki – jak najszybszych, jak najbardziej elastycznych”.

„W tym kontekście też warto podkreślić, że ten powrót do normalności, powrót do stanu sprzed epidemii jest też możliwy dzięki temu, że szybko zastosowaliśmy narzędzia polskie, budżetowe, narzędzia z budżetu centralnego” – dodał premier.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać