tiktok-5064078_1920

TikTok: legalny w USA tylko z udziałem amerykańskiego kapitału

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Prezydent Donald TRUMP powiedział, że rząd USA powinien otrzymać „znaczną część” pakietu udziałów w korporacji TikTok. Jest to warunek, bez którego 15 września aplikacja zostanie zakazana w Stanach Zjednoczonych. TRUMP planował zakazać działalności chińskiej aplikacji wideo w USA już w sobotę po odrzuceniu przez stronę chińską perspektywy możliwej sprzedaży aplikacji Microsoftowi.

Reuters podał w zeszłym tygodniu, że niektórzy inwestorzy wyceniają TikTok na około 50 miliardów dolarów, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą. TRUMP dodał, że aplikacja będzie niedostępna od 15 września, chyba że Microsoft lub inna amerykańska firma będzie w stanie ją kupić i wynegocjować odpowiednią umowę.

Daniel ELMAN, analityk z Nucleus Research, cytowany przez France 24 powiedział, że sprzedaż – może zwiastować narastającą falę przejęć przez amerykańską firmę chińskich portali internetowych, zwłaszcza jeśli napięcia geopolityczne będą nadal rosnąć.

Sekretarz stanu Mike POMPEO powiedział, że amerykańska administracja podejmie działania w najbliższych dniach w odniesieniu do szerokiego wachlarza zagrożeń bezpieczeństwa narodowego, które są stwarzane przez oprogramowanie związane z Komunistyczną Partią Chin.

Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że TikTok stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ze względu na dane osobowe, które obsługuje.

Dyrektor generalny TikTok, Kevin MAYER, oświadczył w zeszłym tygodniu w poście na blogu, że firma zobowiązała się do przestrzegania prawa Stanów Zjednoczonych i umożliwiła ekspertom przestrzeganie zasad moderowania i badanie kodu, na których oparte są jej algorytmy. Komentarze TRUMPA potwierdził opublikowany w niedzielę raport Reutera, że ​​zgodził się on dać chińskiemu ByteDance 45 dni na negocjacje sprzedaży aplikacji TikTok do Microsoft. Microsoft oświadczył w niedzielę, że dyrektor generalny firma Satya NADELLA rozmawiał z TRUMPEM i – jest gotowy do kontynuowania rozmów w celu zbadania możliwości zakupu TikTok w Stanach Zjednoczonych.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać