warsaw-996626_1280

Szef MSZ Radosław SIKORSKI spotkał się z Davidem CAMERONEM, ministrem MSZ Wielkiej Brytanii

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Brytyjski polityk, szef resortu spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa odwiedził Warszawę, gdzie spotkał się z Radosławem SIKORSKIM, członkiem rady ministrów odpowiedzialnym za politykę międzynarodową.

Podczas wspólnego oświadczenia SIKORSKI zaznaczył, że wizyta Davida CAMERONA świadczy o sojuszu Polski i Wielkiej Brytanii. Polski minister powiedział też, że z rządem Davida CAMERONA łączy go tożsame stanowisko w obszarach polityki bezpieczeństwa. Jego zdaniem współpraca z Wielką Brytanią jest w interesie Polski.

Szefowie MSZ zadeklarowali też wsparcie dla Ukrainy. Padły deklaracje, że oba kraje będą kontynuować działania w tej sprawie, na rozpoczynającej się 16 lutego Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Brytyjski polityk powiedział mediom, że wzmacnianie NATO jest w jego opinii kluczem dla zapewnienia bezpieczeństwa Europy. David CAMERON zaznaczył też, że zależy mu, żeby Kongres USA zatwierdził pakiet pomocy dla Kijowa. Radosław SIKORSKI uzupełnił ten apel, nazywając kwestie wsparcia Ukrainy „epokową decyzją”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać