a1708867-0371-4668-8e16-c34991dcb5eb

Stabilizuje się sytuacja epidemiologiczna na Śląsku

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Na wspólnej konferencji prasowej minister aktywów państwowych Jacek SASIN, minister zdrowia Łukasz SZUMOWSKI oraz wojewoda śląski Jarosław WIECZOREK poinformowali, że sytuacja na Śląsku została ustabilizowana a liczba zakażonych, poza dużymi ogniskami, nie odbiega od statystyk w innych dużych województwach.

Żaden region nie został tak kompleksowo przebadany – powiedział Jacek SASIN. W samym województwie śląskim przeprowadzono ponad 220 tys. testów, przebadano ponad 100 tys. górników i ich rodzin.

Minister zdrowia Łukasz SZUMOWSKI dodał, że w piątek w całym kraju odnotowano 352 przypadki zakażeń, z czego 91 na Śląsku. Szef resortu zdrowia zapewnił także, że badania będą kontynuowane, a wysokie wyniki z zeszłego tygodnia były wynikiem „proaktywnego testowania”.

SZUMOWSKI poinformował także, że przedstawi dzisiaj rekomendacje dotyczące głosowania korespondencyjnego dla kilku gmin w różnych województwach w Polsce.

Wojewoda śląski Jarosław WIECZOREK dodał, że tylko w piątek na Śląsku stwierdzono ponad 300 ozdrowieńców. Tym samym w ciągu tygodnia województwo to powinno przejść punkt zwrotny, gdzie wyzdrowienia będą przewyższać zachorowania.

foto: Ministerstwo Aktywów Państwowych

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać