„Revue Politique et Parlementaire” chwali działania Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Na łamach jednego z najbardziej prestiżowych tytułów francuskich, „Revue Politique et Parlementaire”, ukazał się artykuł „Rada Europejska w Brukseli: kompromis czy historyczna kompromitacja?” z ważnym passusem poświęconym przywódcom Polski i Węgier – zwycięskim negocjatorom w Brukseli.
Reklama

„W obliczu groźby zawetowania planu naprawy przez premiera Węgier Viktora Orbána, sprzymierzonego w tej sprawie z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, którego partia właśnie wygrała wybory prezydenckie, Emmanuel Macron i Angela Merkel skapitulowali na otwartej przestrzeni. Punkt A.24 konkluzji odnosi się jedynie do „wartości określonych w art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej, a Rada podkreśla znaczenie poszanowania praworządności”. Ta prosta wzmianka zabrania wszelkich uwarunkowań wypłaty środków. Viktor Orbán nie omieszkał odnieść zwycięstwa przed zakończeniem szczytu” – pisze Patrick Martin-Genier na łamach „Revue Politique et Parlementaire”.

WARTO PRZECZYTAĆ: Conseil européen de Bruxelles : compromis ou compromission historique ?

Conseil européen de Bruxelles : compromis ou compromission historique ?

LINK

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama