child-5213590_1920

Pandemia pogłębiła wykluczenie edukacyjne dzieci

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Zamknięcie szkół z powodu koronawirusa dotknęło na całym świecie 1 mld 200 mln dzieci. Wiele z nich nie mogło skorzystać z nauczania zdalnego m.in. z powodu braku internetu, czy elektryczności.

Już przed pandemią setki tysięcy dzieci dotykał poważny kryzys edukacyjny, w niektórych krajach dorastają kolejne pokolenia, które nie miały szansy na pójście do szkolnej ławy. Mowa m.in. o objętych konfliktami Jemenie, Syrii, Iraku czy wschodniej Ukrainie, ale także wielu krajach Afryki i Ameryki Łacińskiej. UNICEF podkreśla, że pandemia znacząco pogłębiła edukacyjną przepaść między Północą i Południem – informuje Vatican News.

Spośród 127 krajów, w których władze wprowadziły różne formy zdalnego nauczania: za pomocą internetu, telewizji i radia, w 71  mniej niż połowa mieszkańców ma dostęp do internetu – podaje raport UNICEF.

W afrykańskich wioskach, jak np. w Czadzie tylko jedna rodzina na sto ma dostęp do telewizji, podczas gdy w mieście ten współczynnik zmienia się na jeden do trzech. W takich krajach jak Sudan, Lesotho, Gambia czy Mauretania mniej niż 10 proc. mieszkańców może korzystać z elektryczności.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Dieudonné Kikalage JOËL: Żyjemy, jeszcze żyjemy

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać