32605283887_ccd886bf58_k

MACRON: Chciałbym, aby noszenie maseczek było obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W dzień francuskiego święta narodowego, 14 lipca, prezydent Francji Emmanuel Macron udzielił długiego wywiadu telewizyjnego. Mówił m.in. o planach na najbliższe miesiące i lata, o wychodzeniu z kryzysu ekonomicznego, walce z bezrobociem wśród młodych, reformie emerytalnej i zapisaniu kwestii ekologii w konstytucji V Republiki. Zapowiedział również wprowadzenie nowych sposobów walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

„Chciałbym, aby noszenie maseczek było obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych” – powiedział prezydent Emmanuel MACRON w swojego trakcie wystąpienia.

Nowe przepisy, wprowadzające obowiązek noszenia maseczek m.in. w sklepach, wejdą w życie 1 sierpnia. Kara za nieprzestrzeganie tego obowiązku może wynieść nawet 135 euro.

Wprowadzenie tego zapisu związane jest z apelami naukowców, którzy zauważają, że dystans społeczny jest coraz rzadziej we Francji przestrzegany, a także w związku z życzeniem lekarzy i pracowników sklepów spożywczych, zaproszonych na trybunę honorową w trakcie obchodów francuskiego święta narodowego.

We Francji przyrost nowych przypadków jest od kilku tygodni stabilny. Od początku epidemii koronawirusa zanotowano tam jednak ponad 170 000 zakażeń, z czego ponad 30 000 śmiertelnych.

Oprac. Julia Mistewicz

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać