23875524713_870dc516da_k

Komisarz europejska wzywa do przyśpieszenia wdrażania sieci 5G

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. Cyfryzacji, wezwała ministrów telekomunikacji UE do „ograniczenia w jak największym stopniu” wszelkich opóźnień w polityce wdrożeniowej sieci 5G, w obliczu obecnych wyzwań dla branży związanych z pandemią COVID-19 – informuje Euractiv.

Oświadczenie komisarz pojawia się w momencie, gdy proces wdrażania sieci komórkowych 5G napotyka szereg niepowodzeń w UE, a niektóre kraje, w tym Hiszpania, Austria, Portugalia, Polska i Czechy, anulowały aukcję na częstotliwości umożliwiające rozwój sieci 5G.

Rozmawiając z ministrami telekomunikacji w UE na prywatnym spotkaniu wideokonferencyjnym we wtorek 5 maja, Vestager powiedziała, że ​​chociaż rozumie przyczyny opóźnień, państwa członkowskie powinny „dotrzymać kroku” celem utrzymania obecnych ram czasowych. [LINK]

Obecne cele UE w dziedzinie telekomunikacji nowej generacji obejmują uruchomienie usług 5G we wszystkich państwach członkowskich UE najpóźniej do końca 2020 r., a także „szybką rozbudowę”, która zapewni „nieprzerwany zasięg 5G w miastach i wzdłuż głównych ścieżek transportowych do 2025 r.”, zgodnie z planem działania 5G dla Europy z 2016 r.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać