Iga Świątek awansowała do wielkiego finału WTA Finals

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W niedzielę Polka pokonała Białorusinkę ARYNĘ SABALENKĘ 6:3, 6:2, a teraz zagra w finale WTA Finals z amerykanką Jessicą PEGULĄ o zwycięstwo w turnieju i pierwsze miejsce w rankingu.

Po raz pierwszy w karierze Świątek pokonała aktualną liderkę rankingu. Jeśli w finale w Meksyku Iga ŚWIĄTEK pokona PEGULĘ, ponownie będzie liderką światowego rankingu tenisistek. Dodajmy, że zawodniczki walczyły już ze sobą osiem razy. ŚWIĄTEK ma na koncie pięć wygranych z amerykanką. Ostatnie spotkanie, wygrała jednak PEGULA. Finałowe starcie zaplanowana na poniedziałek, na godzinkę 23:00 czasu polskiego.