49673226452_0399aba225_k

Dzięki tarczy antykryzysowej i finansowej uratowano już ponad 3 miliony miejsc pracy

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Tarcza działa. Dzięki pomocy ze środków tarczy antykryzysowej i finansowej dla przedsiębiorców zapewniono już 3 miliony miejsc pracy.

8,7 miliarda złotych – tyle dotąd przeznaczono na ochronę miejsc pracy, w tym zwolnienia z ZUS, dofinansowanie wynagrodzeń i postojowe oraz mikropożyczki. Polscy przedsiębiorcy złożyli blisko 4 miliony wniosków o wsparcie. Działania rządu pomogły w ratowaniu ponad 2 mln miejsc pracy.

Przykładem skutków tarczy antykryzysowej jest firma Flis, którą odwiedził dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Zakład działający od 1992 r., produkuje wyroby cukiernicze, dostępne m.in. na rynkach w Rosji, Niemczech, Francji, Włoszech, Azerbejdżanie i na Słowacji. Firma wdrożyła i utrzymuje system IFS (International Food Standard); ten Międzynarodowy Standard Żywności jest wymagany m.in. przez największe europejskie sieci super- i hipermarketów. Pandemia COVID-19 doprowadziła do spadku obrotów firmy, której eksport stanowi ok 40 proc. o 35 proc.

Z Tarczy Finansowej PFR firma Flis otrzymała subwencję w wysokości 1 724 616 zł, za pośrednictwem PKO BP.

A jest to tylko jedna z wielu tysięcy firm, które skorzystały z Tarczy Antykryzysowej. Ze środków tych wypłacono wynagrodzenia dla pracowników oraz zabezpieczono i odłożono środki na wypłaty dla pracowników do końca roku.

 

foto: Fot: Krystian Maj/KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać