hdr-2725661_1920

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia uderzyło w Grecję

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Poniedziałkowe trzęsienie ziemi na greckiej wyspie Krecie uszkodziło wiele budynków na wschodzie wyspy. 9 osób zostało rannych, 1 zginęła.

Jak podaje Ateński Instytut Geodynamiczny trzęsienie ziemi miało siłę 5,8 stopnia w skali Richtera. Według Instytutu jego środek znajdował się na głębokości 10 km, a epicentrum znajdowało się 20 km na południe od Heraklionu. Według relacji świadków wstrząsy trwały kilkanaście sekund, a trzęsienie było odczuwalne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od epicentrum.

Jedna ze szkół w Heraklionie została ewakuowana. Organy ochrony ludności przekazały, że trzęsienie uszkodziło głównie stare, niezamieszkane budynki w regionie Arkalochori. Dla osób, które nie będą mogły wrócić do domów zostaną udostępnione pokoje hotelowe oraz 2500 namiotów.

– Nie spodziewaliśmy się tego trzęsienia ziemi, obecnie wstrząsy wtórne mają magnitudę 4,5 – powiedział sejsmolog Efthymis Lekkas agencji ANA .

Oprac: KR
Źródło: REUTERS

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama