75. urodziny Prof. Michała Kleibera. Życzenia dla Jubilata od Prezydenta Rzeczpospolitej

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Prof. Michał Kleiber, kawaler Orderu Orła Białego, b. prezes Polskiej Akademii Nauk, red.naczelny „Wszystko Co Najważniejsze”, kończy 75 lat. Z tej okazji list do Jubilata wystosował Prezydent RP Andrzej Duda.

Szanowny Panie Profesorze – Dostojny Jubilacie!

Z okazji jubileuszu 75. rocznicy Pańskich urodzin proszę przyjąć serdeczne życzenia wszelkiego dobra i wszelkiej pomyślności. W imieniu Rzeczypospolitej pragnę złożyć wyrazy głębokiego uznania i wdzięczności za wszystko, czym na tak wielu polach zasłużył się Pan Ojczyźnie i rodakom.

Należy Pan, Panie Profesorze, do ścisłego grona znakomitych osobistości, które istotnie przyczyniają się do polskiego rozwoju oraz budują pozytywny wizerunek Polski na świecie. Jako wybitny informatyk, uznany badacz i dydaktyk, znawca zastosowań nowoczesnych technik komputerowych w nauce, technice i medycynie, autor licznych prac naukowych i książek opublikowanych w prestiżowych wydawnictwach o globalnym obiegu, ma Pan wielce znaczący udział zarówno w sukcesach polskiej informatyki, jak i w wytyczaniu nowych intelektualnych i cywilizacyjnych horyzontów, które inspirują do pomnażania polskiego potencjału.

W powszechnym odczuciu stał się Pan wręcz mentorem i patronem różnorakich działań służących budowaniu w naszym kraju gospodarki opartej na wiedzy i umacnianiu naszej innowacyjności. Jako wieloletni Prezes Polskiej Akademii Nauk i członek wielu renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń naukowych sprzyjał Pan i nadal skłania do wspólnej refleksji nad rolą nauki we współczesnym świecie.

Chciałbym również złożyć Panu serdeczne podziękowanie za postawę służby publicznej, za patriotyczne i obywatelskie zaangażowanie, za podejmowanie ambitnych wyzwań w wielu odpowiedzialnych misjach państwowych. Był Pan m.in. ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, Przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych i doradcą społecznym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a ostatnio przyjął Pan na siebie zadanie reprezentowania Rzeczypospolitej jako Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Zwracają uwagę Pańskie starania w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla Polski ponad podziałami politycznymi oraz budowanie współdziałania, zgody, konstruktywnego kompromisu na rzecz dobra wspólnego. Pański autorytet jest ogromnie potrzebny polskiemu życiu publicznemu. Jest dla mnie wielką satysfakcją, że mogłem w imieniu Rzeczypospolitej złożyć wyrazy szacunku i uznania dla Pańskich zasług, nadając Panu Profesorowi Order Orła Białego, a następnie powołując Pana w skład Kapituły Orderu.

W dniu 75. urodzin proszę przyjąć moje najlepsze życzenia zdrowia, wielu sił, pogody ducha, szczęścia i radości oraz kolejnych wspaniałych osiągnięć i poczucia spełnienia we wszystkich podejmowanych aktywnościach. Jestem przekonany, że Polska i Polacy mogą nieustannie liczyć na Pańskie zaangażowanie, bogactwo Pańskiej wiedzy, talentów i umiejętności oraz na płynącą z Pańskich postaw i działań patriotyczną inspirację. Wszystkiego najlepszego, Panie Profesorze!

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii
Andrzej Duda 

WARTO PRZECZYTAĆ: Teksty Prof. Michała KLEIBERA na portalu „Wszystko Co Najważniejsze” [LINK].

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać