the-amphitheatre-of-arles-g13e999ce5_1920

53. edycja Rencontres d’Arles, jednego z najważniejszych festiwali fotograficznych w Europie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Festiwal we francuskim Arles, odbywający się w każde lato od 1970r., jest pierwszym uznanym przez międzynarodową publiczność festiwalem fotografii. Co roku w Arles prezentowana jest twórczość współczesnych fotografów.

W poniedziałek 4 lipca rozpoczęła się 53.edycja festiwalu Rencontres d’Arles, jednego z najważniejszych festiwali fotograficznych w Europie.

Festiwal w Arles został założony w 1970r. przez fotografa Luciena Clergue, nagrodzonego prix Goncourt pisarza Michela Tourniera i historyka Jean-Maurice Rouquette.

Podczas festiwalu prezentowana jest twórczość współczesnych fotografów pochodzących z różnych krajów. Ostatnią edycję przed pandemią, w 2019r., odwiedziło 145 000 osób.

53.edycja festiwalu rozpoczęła się tygodniem inaugurującym, podczas którego w różnych częściach miasta odbywają się wydarzenia takie jak spotkania z twórcami czy debaty. Do września publiczność będzie mogła oglądać ponad 40 wystaw zdjęć współczesnych fotografów z różnych krajów.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać