1408x594

MICHAŁ KURTYKA: „Aby szybko doprowadzić do gospodarczego ożywienia, musimy najpierw odbudować zaufanie do naszej zdolności współpracy i znajdowania wspólnych rozwiązań”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zabrał głos podczas drugiego dnia Rady Ministerialnej OECD. Wcześniej został zgłoszony przez Polskę jako kandydat na stanowisko Sekretarza Generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju na kadencję 2021-2026.

„Pandemia COVID-19 i potrzeba stawienia czoła jej bezprecedensowym konsekwencjom to dziś najpilniejsze wyzwanie. W tym kontekście szczególnie istotne są reformy instytucjonalne systemów opieki zdrowotnej, wzmocnienie zarządzania kryzysowego i podniesienie zdolności reagowania na pojawiające się zagrożenia” – powiedział minister Michał Kurtyka. W dalszej części swojego wystąpienia minister odniósł się do kwestii związanych z odbudową gospodarczej współpracy po pandemii.

„Dla Polski ważnymi czynnikami stymulującymi działania naprawcze są dążenie do osiągnięcia gospodarki neutralnej klimatycznej, transformacja cyfrowa oraz zwiększenie wydajności pracy. Z kolei w skali globalnej, aby szybko doprowadzić do gospodarczego ożywienia, musimy najpierw odbudować zaufanie do naszej zdolności współpracy i znajdowania wspólnych rozwiązań” – dodał Michał Kurtyka.

Tegoroczna Rada Ministerialna Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) odbyła się pod hasłem „The Path to Recovery: Strong, Resilient Green and Inclusive” i dotyczyła odbudowy gospodarek po kryzysie związanym z globalną epidemią koronawirusa. Konferencja odbyła się na poziomie ministerialnym. Głos w niej zabrali przedstawiciele państw członkowskich OECD.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać