cereal-1866559_1920

Pomoc państwa dla terenów poPGRowskich, dotkniętych niesprawiedliwością polskiej transformacji, jest bardziej niż niezbędna. Powstanie specjalny fundusz inwestycyjny.

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada pomoc dla wsi, w których były PGR-y. To już nie „Polska C” czy „Polska D”, ale najbardziej doświadczone niesprawiedliwością czasów transformacji tereny. Pomoc zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Premier uczestniczył w Bralinie w Wielkopolsce w III Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni polskiej wsi”. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w tak szczególnym roku jak 2020, kiedy cały świat został dotknięty epidemią, jeszcze bardzie zdajemy sobie sprawę, że polskie rolnictwo to polska racja stanu.

– Polskie rolnictwo to europejska racja stanu – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział, że jeszcze w tym roku rząd ruszy z programem wsparcia dla wsi, w których były PGR-y, a które zostały szczególnie dotknięte niesprawiedliwością polskiej transformacji. Dziś stanowią one nadal obszary wymagające szczególnej uwagi państwa.

Według premiera Mateusza Morawieckiego mamy dziś szczególny powód, żeby dziękować wszystkim rolnikom. „Polska wieś zawsze była bastionem polskości i prostego moralnego prawa” – mówił premier.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać