241036410_381775046646892_8452283394062518122_n

Rząd powołuje Fundusz Modernizacji Szpitali

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Fundusz Modernizacji Szpitali, powołany przez rząd, ma podnieść standardy medyczne w szpitalach publicznych i powiatowych. Z funduszu finansowane mają być m.in. wymiana łóżek i zakup dodatkowych ambulansów.

– Powołujemy fundusz w wielkości 7 mld złotych, który w najbliższych kilku latach będzie służył modernizacji takich elementów funkcjonowania szpitali, jak chociażby wymiana 90 tys. łóżek szpitalnych dla pacjentów, 4,5 tys. łóżek na OIOM-ach, 400 dodatkowych ambulansów i wymienionych ambulansów, które będą najnowocześniejsze, i wsparcie dla ratownictwa medycznego – przekazał na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że fundusz ma również wspierać geriatrię i usługi w zakresie opieki długoterminowej, jak i wesprzeć ratownictwo medyczne kwotą 900 mln. zł. Według zapowiedzi Morawieckiego, fundusz ma także pomóc w dążeniu do szybkiej realizacji podwyżek dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów i laborantów.

Wspierając służbę zdrowia, rząd przyjął w sierpniu ustawę o finansowaniu służby zdrowia, który ma podnieść fundusze dla placówek: do 6% przez najbliższe 2 lata oraz do 7% do 6 lat.

foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama