Prof. Michał Kleiber, red. naczelny „Wszystko Co Najważniejsze”, przewodniczącym Polskiego Komitetu ds. UNESCO

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Prof. Michał Kleiber odebrał z rąk ministra Zbigniewa Raua nominację na przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Prof. Kleiber obejmuje funkcję Przewodniczącego Komitetu w czasie, kiedy Polska jest członkiem Rady Wykonawczej UNESCO (kadencja 2019-2023), najważniejszego międzyrządowego organu zarządzającego tej organizacji.

Profesor Kleiber jest uczonym o międzynarodowej renomie w dziedzinie informatyki stosowanej. Posiada wszechstronne doświadczenie w obszarze zarządzania nauką – m.in. pełnił funkcje ministra nauki i informatyzacji oraz prezesa Polskiej Akademii Nauk. Najważniejszym obszarem jego pracy badawczej i dydaktycznej jest zastosowanie technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie. Od czerwca 2017 r. jest redaktorem naczelnym „Wszystko Co Najważniejsze”. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego.

Polski Komitet ds. UNESCO jest organem opiniodawczo-doradczym Rady Ministrów w kwestiach dotyczących UNESCO. W jego skład wchodzą przedstawiciele resortów (na szczeblu sekretarzy/podsekretarzy stanu) zaangażowanych we współpracę z UNESCO oraz osoby reprezentujące środowiska naukowe i twórcze. Na czele Komitetu stoi przewodniczący powoływany na pięcioletnią kadencję.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać