Prof. Michał Kleiber, red. naczelny „Wszystko Co Najważniejsze”, przewodniczącym Polskiego Komitetu ds. UNESCO

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Prof. Michał Kleiber odebrał z rąk ministra Zbigniewa Raua nominację na przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.
Reklama

Prof. Kleiber obejmuje funkcję Przewodniczącego Komitetu w czasie, kiedy Polska jest członkiem Rady Wykonawczej UNESCO (kadencja 2019-2023), najważniejszego międzyrządowego organu zarządzającego tej organizacji.

Profesor Kleiber jest uczonym o międzynarodowej renomie w dziedzinie informatyki stosowanej. Posiada wszechstronne doświadczenie w obszarze zarządzania nauką – m.in. pełnił funkcje ministra nauki i informatyzacji oraz prezesa Polskiej Akademii Nauk. Najważniejszym obszarem jego pracy badawczej i dydaktycznej jest zastosowanie technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie. Od czerwca 2017 r. jest redaktorem naczelnym „Wszystko Co Najważniejsze”. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego.

Polski Komitet ds. UNESCO jest organem opiniodawczo-doradczym Rady Ministrów w kwestiach dotyczących UNESCO. W jego skład wchodzą przedstawiciele resortów (na szczeblu sekretarzy/podsekretarzy stanu) zaangażowanych we współpracę z UNESCO oraz osoby reprezentujące środowiska naukowe i twórcze. Na czele Komitetu stoi przewodniczący powoływany na pięcioletnią kadencję.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama