E_ZOCqRXIAApkhX

PKO BP awansował na 100 miejsce największych banków świata

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
PKO Bank Polski awansował w środę na 100 miejsce w rankingu największych banków świata pod względem kapitalizacji rynkowej.
Reklama

Przedstawiony w środę przez Sizzle Index ranking przedstawia awans spółki PKO BP o 2 pozycje – ze 102 na 100 miejsce. Według danych zawartych w rankingu bank jest warty 15,14 mld dolarów. Wśród wszystkich światowych spółek PKO BP plasuje się na 1203 miejscu (awans o 18 miejsc).

Bankiem o największej rynkowej wartości na świecie jest JPMorgan Chase (USA), którego wartość wynosi 495.98 mld dolarów. Kolejno plasują się: Bank of America (USA, 387.66 mld dol.) oraz ICBC (Chiny, 245.10 mld dol.). Największym europejskim bankiem na świecie jest HSBC (Wielka Brytania, 123.10 mld dol.), który zajmuje 17 miejsce. Na liście 100 największych banków świata znalazło się 21 banków z USA.

Na liście znajdują największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej się tylko najlepsze banki, a firmy bankowe, które nie są notowane na giełdzie, są wykluczone.

PKO BP jest największym polskim bakiem pod względem wartości rynkowej, jednocześnie będąc największą spółką na polskiej giełdzie. Kolejne największe polskie firmy to Orlen (62 miejsce w kategorii „paliwa i gaz”; 1616. wśród światowych spółek), PGNiG (62 miejsce w kategorii „paliwa i gaz”; 1723. wśród światowych spółek) i KGHM (29 miejsce w kategorii „kopalnie”; 1827. wśród światowych spółek).

 

 

 

 

foto: PKO Bank Polski / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać