Życzenia „niczym nie krępowanej wolności wypowiedzi” dla ludzi radia – od premiera Mateusza Morawieckiego

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Reklama

„Radiofonia to wspaniały wątek wielkiej polskiej historii. Do września 1939 nasze rozgłośnie były europejskimi potęgami zarówno pod względem skali, jak i jakości swej pracy. Czasem ich wielkiej chwały były tygodnie walki Polaków z niemieckimi i sowieckimi najeźdźcami.

Potem ich wielką rolę pełniło powstańcze Radio „Błyskawica”. Nie sposób przecenić roli polskich radiowców, od blisko już stu lat działających w kraju i za granicą. Dla mnie niezapomniane będą m.in. setki audycji Radia Solidarność Walcząca, nadawanych pomimo kolosalnych środków, angażowanych przez reżim komunistyczny w celu jego zniszczenia.

Wszystkim niegdysiejszym i współczesnym ludziom Radia składam podziękowania i wyrazy szacunku. Dzisiejszym i przyszłym radiowcom życzę jak najlepszych warunków pracy i jak najpełniejszej, niczym nie krępowanej wolności wypowiedzi”napisał premier Mateusz Morawiecki opatrując ten wpis zdjęciem jednego z nadajników używanych przez Radio Solidarności Walczącej.

WARTO PRZECZYTAĆ: Krzysztof SKOWROŃSKI: „Radio to społeczność słuchaczy” [LINK].

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama