2D35BF6A-34AD-4289-94B9-976FB8873301

Zakaz importu zboża z Ukrainy do Polski

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podpisał w sobotę rozporządzenie dotyczące zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych do 30 czerwca 2023 roku. Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia.

Zgodnie z rozporządzeniem „do 30 czerwca 2023 roku ustanawia się zakaz przywozu pochodzących lub przywożonych z terytorium Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów rolnych wymienionych w załączniku do rozporządzenia”.
Dotyczy to następujących produktów: zboża, cukru, suszu paszowego, nasion, chmielu, lnu i konopi, owoców i warzyw, produktów z przetworzonych owoców i warzyw, wina, wołowiny i cielęciny, mleka i przetworów mlecznych, wieprzowiny, baraniny i koziny, jaj, mięsa drobiowego, alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego, produktów pszczelich i pozostałych produktów.

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreśla, że „decyzja dotycząca zakazu importu, w tym tranzytu, towarów rolno-spożywczych z Ukrainy została podjęta w związku z brakiem innej możliwości zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i ustabilizowania sytuacji na rynku”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać