Wydarzenie roku: sylwestrowy koncert Jean-Michela Jarre w paryskiej Notre-Dame

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Paryż czeka na niezwykły sylwestrowy wieczór i koncert przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości cyfrowo zrekonstruowanej katedry.

Jean-Michel Jarre w sylwestrowy wieczór da koncert, który przeniesiony zostanie do wirtualnej rzeczywistości cyfrowo zrekonstruowanej Notre-Dame.

Awatar muzyka, wykonującego utwory w swoim studiu, pokaże się w katedrze, w takim stanie w jakim była ona przed pożarem. Wykonywanym przez Jeana-Michela Jarre’a utworom muzyki elektronicznej towarzyszyć będą efekty świetlne i laserowe.

Koncert organizowany jest przy wsparciu paryskiego merostwa, które wobec braku możliwości organizacji wielkiego wydarzenia sylwestrowego, zaprosiło do współpracy muzyka. Jean-Michel Jarre już w trakcie wakacyjnego święta muzyki przeniósł swój występ do wirtualnej rzeczywistości.

Wydarzenie będzie można obejrzeć na YouTube, stronie paryskiego merostwa, a także w telewizji BFMTV. Jest to już drugi w ciągu kilku dni koncert, który odbywa się w Notre-Dame. Świąteczny koncert chóru Maîtrise de Notre-Dame de Paris był pierwszym wydarzeniem, które odbyło się w zniszczonej katedrze. Jean-Michel Jarre powtarza jednak, że wirtualne koncerty nie zastąpią takich jak ten, dany przez Maîtrise de Notre-Dame de Paris. Podobnie jednak jak koncert, który miał miejsce w katedrze w Wigilię, tak i ten wirtualny w Sylwestra, ma przynieść Paryżowi i Francji nadzieję.

oprac.JM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać