World_Government_Summit.svg

Rozpoczął się Światowy Szczyt Rządów w Dubaju

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Światowy Szczyt Rządów (World Governments Summit), który rozpoczął się dziś w Dubaju, ma na celu udzielenie odpowiedzi pytania, które będą kształtować przyszłość świata w różnych obszarach.

W tym sztucznej inteligencji (AI), gospodarki, zdrowia, edukacji, klimatu, przestrzeni kosmicznej, energii, równowagi sił, pokoju i bezpieczeństwa, usług rządowych oraz wzmocnienia pozycji człowieka.

Pytania szczytu zaczynają się od „co, kto, gdzie i jak?” w poszukiwaniu rozwiązań i wizji sprostania przyszłym wyzwaniom – podaje Emirates News Agency (WAM).

Pytania i przewidywane rozwiązania odnośnie wyzwań omawiane są na 15 globalnych forach i ponad 110 głównych i interaktywnych sesjach dialogowych, w których uczestniczy 200 światowych osobistości. W tym prezydenci, ministrowie, eksperci, myśliciele i twórcy przyszłości. World Governments Summit to także ponad 23 spotkania ministerialne i sesje wykonawcze z udziałem ponad 300 ministrów.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać