Twitter

Twitter zablokował udostępnianie artykułu o Joe Bidenie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj

Gigant mediów społecznościowych w środę zablokował użytkownikom możliwość udostępniania lub linkowania kontrowersyjnego artykułu w „New York Post” o kandydacie Demokratów na prezydenta Joe Bidena i jego syna Huntera Bidena. Użytkownicy próbujący udostępnić artykuł otrzymali ostrzeżenie, że ich żądanie nie może zostać zrealizowane, „ponieważ ten link został zidentyfikowany przez Twittera lub naszych partnerów jako potencjalnie szkodliwy”. Użytkownicy Twittera, którzy próbowali kliknąć link do artykułu, również otrzymali ostrzeżenie.

New York Post poinformował, że jego główne konto na Twitterze zostało zablokowane, ponieważ artykuły o Bidenie łamały zasady sieci społecznościowej przeciwko „rozpowszechnianiu zhakowanych materiałów”. Prywatne konto sekretarz prasowej Białego Domu Kayleigh McEnany na Twitterze również zostało zablokowane po tym, jak udostępniła artykuł. – Należy potępić cenzurę – napisała na swoim rządowym koncie na Twitterze.

W artykule podana została informacja, że syn Bidena, Hunter, przedstawił swojemu ojcu ukraińskiego biznesmena, który miał oferować łapówkę. Joe Biden zaprzeczył wszelkim wykroczeniom i twierdzi, że nie rozmawiał z synem o swojej firmie.

Decyzja Twittera, aby uniemożliwić użytkownikom udostępnianie tego artykułu, ma być częścią wysiłków firmy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się dezinformacji na platformie w okresie poprzedzającym listopadowe wybory prezydenckie w USA. Rzecznik firmy powiedział, że Twitter podejmuje działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się artykułu ze względu na brak rzetelnych raportów o pochodzeniu zawartych w nim materiałów. Również Facebook ogłosił, że ograniczy dystrybucję artykułu do czasu jego weryfikacji przez właściwą osobę. – Chcę mieć pewność, że ta historia kwalifikuje się do sprawdzenia przez zewnętrznych partnerów Facebooka. W międzyczasie ograniczamy jej dystrybucję na naszej platformie – powiedział na Twitterze Andy Stone, przedstawiciel Facebooka.

W USA nie milkną głosy, że firmy technologiczne starają się uciszyć krytykę Bidena. Amerykański senator Ted Cruz, republikanin, napisał list do dyrektora generalnego Twittera, w którym argumentował, że firma próbowała ocenzurować raport „New York Post”, próbując wpłynąć na amerykańskie wybory.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać