59D0C0EC-052F-46D6-BE82-72125F7F90D6

Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Hondurasem

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Hondurasem i jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Tajpej, celem jest poszanowanie suwerenności i godności narodowej Tajwanu.
Reklama

W niedzielę MSZ Tajwanu przekazało, że zrywa stosunki dyplomatyczne z Hondurasem, które trwały 82 lata. Zakończenie relacji jest wynikiem poinformowania przez Honduras, że dążą do nawiązania stosunków z „jedynym prawowitym rządem, Pekinem”.

„Rząd Republiki Hondurasu uznaje istnienie tylko jednych Chin na świecie” – poinformowało honduraskie ministerstwo spraw zagranicznych. Z kolei MSZ w Tajpej dodaje, że honduraska administracja żądała wysokiego wsparcia finansowego dla pomocy gospodarczej, zestawiając propozycje pomocy Tajwanu z propozycjami, które zostały złożone przez Chiny.

Honduras to dziewiąty kraj, z którym Tajwan kończy relacje dyplomatyczne na przestrzeni siedmiu lat, od czasu objęcia władzy przez prezydent Tsai ING-WEN. Utrata tych stosunków oznacza, że Tajwan posiadać będzie obecnie  13 sojuszników dyplomatycznych  na całym świecie.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać