8047778314_ab4eb29f01_c

Starcia na granicy Chin i Indii

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Granica chińsko-indyjska należy do najdłuższych granic lądowych na świecie

Transgraniczna potyczka między siłami Chin i Indii, w rejonie Tybetu, spowodowala że 11 żołnierzy zostało rannych – poinformował rzecznik mnistra obrony Indii, Rajnath SINGHA. Incydent, który miał miejsce w niedzielę 10 maja nie wywołał dalszej eskalacji. – Obie strony wycofały się, zgodnie z ustalonymi protokołami – poinformował rzecznik ministerstwa obrony Indii. Według informacji, podanych przez CNN, jedenastu żołnierzy, czterech Hindusów i siedmiu Chińczyków, zostało rannych w Nuka La w Północnym Sikkimie. Rzecznik indyjskiego ministerstwa powiedział, że „tymczasowe i krótkie” starcia między żołnierzami obu krajów są „częstym zjawiskiem” ze względu na nieustalone granice.

Granica chińsko-indyjska należy do najdłuższych granic lądowych na świecie. Od wojny w 1962r. na linii tej sporadycznie toczą sie starcia, ostatnie w 2017 r. Wówczas przez miesiąc walka trwała na spornym płaskowyżu Doklam, między Chinami a Bhutanem. Obszar ten służy jako ważna arteria między Delhi i jego dalekowschodnimi stanami.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać