3

Spółki Skarbu Państwa odpowiedzialne za budowę szpitali tymczasowych

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Sześć spółek Skarbu Państwa, m.in. Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP, zostało zobowiązanych przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych – powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

Spółki te będą podpisywały umowy na refinansowanie kosztów budowy z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Dworczyk zaznaczył, że spóki „mają w jak najszybszym czasie – te decyzje są z rygorem natychmiastowej wykonalności – przygotować kolejne łóżka w szpitalach tymczasowych”. W decyzjach administracyjnych wskaznano województwa, gdzie mają powstać szpitale. – Spółki w porozumieniu z wojewodami, którzy mają najlepsze rozeznanie w sytuacji będą podejmowały decyzje, gdzie będą budowane szpitale. Poza Mazowszem, gdzie zostały wskazane dokładnie dwie lokalizacje, czyli Płock i Ostrołęka. Wcześniej w Programie Pierwszym Polskiego Radia Dworczyk mówił, że w decyzjach wskazano też województwa pomorskie, Śląsk i Małopolskę.

foto: Adam Guz/KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać