Fc8l-l7XEAEFHWN

Prezydent Duda rozmawiał z premier UK Liz Truss o rynku energetycznym i bezpieczeństwie obu państw

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W niedzielę – dzień przed uroczystościami pogrzebowymi Elżbiety II – prezydent Andrzej Duda spotkał się w Londynie z premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Rozmowy dotyczyły kwestii bezpieczeństwa, rynku energetycznego oraz przyszłej współpracy polsko-brytyjskiej
Reklama

Jak przekazał Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch „rozmowy dotyczyły kwestii bezpieczeństwa i przyszłej współpracy polsko-brytyjskiej w obliczu konfliktu ukraińskiego”.

– To była bardzo dobra rozmowa, dotycząca kwestii bezpieczeństwa, budowy strefy bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski, naszego wspólnego wsparcia, jakiego razem z Wielką Brytanią udzielamy walczącej Ukrainie, naszego współdziałania ze Stanami Zjednoczonymi, naszymi współdziałaniami w zakresie wspierania także państw bałtyckich – powiedział po spotkaniu prezydent Andrzej Duda dodając, że rozmowy dotyczyły również „kwestii gospodarczych i związanych z rynkiem energii”.

Prezydent Andrzej Duda był jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji poniedziałkowego pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II odbyli krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu Liz Truss.

Prezydent Andrzej Duda razem z żoną Agatą Kornhauser-Dudą są wśród dwóch tys. osób, którzy biorą udział w uroczystości w Opactwie Westminsterskim. Na uroczystości zaproszono reprezentantów 145 państw, w tym 19 monarchów, 48 prezydentów i 22 premierów, a także ok. 200 osób, które w czerwcu zostały uhonorowane przez królową odznaczeniami za działania na rzecz lokalnych społeczności.

 

foto: Kancelaria Prezydenta / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama