646D3721-63E5-44CA-B991-74B39607E82A

Prezydent Andrzej DUDA z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W poniedziałek prezydent Andrzej DUDA rozpoczął swoją wyprawę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wizytę zapoczątkował udział w Ad-Dausze, panelu na temat rolnictwa i rozwoju terenów wiejskich w ramach V Konferencji ONZ w sprawie państw najsłabiej rozwiniętych. We wtorek Prezydent spotkał się z Prezydentem Abu Zabu Szejkiem Mohamedem bin Zayedem Al Nahyanem.
Reklama

Jednym z tematów rozmów między Prezydentem DUDĄ a Szejkiem Mohamedem bin Zayedem Al Nahyanem jest współpraca w dziedzinie energii: zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej. Podpisane zostaną również porozumienia o współpracy w dziedzinie energetyki i cyfryzacji.

Rozmowy dotyczą także rosyjskiej napaści na Ukrainę.  Jeszcze przed spotkaniem z Szejkiem, Prezydent DUDA podkreślał, że : „oddziaływanie rosyjskie w krajach na Półwyspie Arabskim jest bardzo silne. To są zamożne kraje, one mają swoją wysoką pozycję międzynarodową z uwagi na swoje liczne wpływy – i to, żeby w sposób zdecydowany dawać świadectwo, jaka jest prawda o rosyjskiej agresji na Ukrainie, jest bardzo istotne. O to także prosili nas sojusznicy”. Jutro w Dubaju prezydent Andrzej DUDA spotka się z wiceprezydentem, premierem ZEA szejkiem Mohammedem bin Rashidem Al Maktoumem.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać