Reklama
Reklama
Zrzut ekranu 2020-11-11 o 12.03.40

„Opowiadamy Polskę światu”. Hiszpański magazyn „Ya Diario” publikuje artykuł prezesa IPN Jarosława Szarka

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
„Ya Diario”, hiszpański magazyn opublikował na swoich łamach artykuł polskiego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka pt. Inagotable espíritu polaco (pl. Niespożyty duch Polski). Publikacja ukazała się w ramach projektu Instytutu Nowych Mediów, redakcji magazynu liderów opinii „Wszystko Co Najważniejsze” realizowanej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
Reklama

W eseju Jarosława Szarka na łamach „Ya Diario” czytamy, że Polska wciąż i wciąż się odradzała. Trwała niepokonana, rozwijała oświatę i naukę, gospodarcze innowacje, tworzyła sztukę. I budziła do lotu. „„Wznowienie niepodległości i suwerenności Polski” stało się możliwe, gdyż w tym przełomowym momencie Polacy byli gotowi do budowy struktur niepodległego państwa i dysponowali siłą do skutecznej jego obrony w następnych latach. Do tej chwili zmierzali od pięciu pokoleń – od 1795 roku – podejmując działania mające przynieść Niepodległą”.

To kolejny projekt Instytutu Nowych Mediów i magazynu „Wszystko Co Najważniejsze” z serii „Opowiadamy Polskę światu”. Poprzednie okazały się sukcesem: 554,9 mln zasięgu globalnego publikacji w 36 krajach w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i 1.014.000.000 zasięgu publikacji w 38 krajach w 40. lecie „Solidarności”. To największe jak dotąd zasięgi w akcjach promujących Polską. Tym razem przed świętem narodowym 11 listopada w najbliższych kilku dniach teksty z Polski pojawią się w największych tytułach prasowych na całym świecie. Wśród autorów m. in. wybitny polski historyk prof. Wojciech Roszkowski, filozof polityki Jan Rokita czy prezes IPN Jarosław Szarek.

Warto przeczytać: Inagotable espíritu polaco

Polska wersja językowa artykułu prof. Wojciecha Roszkowskiego została opublikowana w miesięczniku „Wszystko Co Najważniejsze”

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama
Reklama