EtESVMBXAAET5Vj

„Opowiadamy Polskę światu”: ekonomiści Petr SKLENÁŘ i Pavel RYSKA piszą o Dekadzie Europy Centralnej w algierskim magazynie „Liberte”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W kolejnym wydaniu „Opowiadamy Polskę światu” dzienniki i portale internetowe na całym świecie publikują teksty o „Dekadzie Europy Centralnej” – to bowiem zdaniem autorów nasz region Europy ma szanse na duże wzrosty po ustąpieniu pandemii. Petr SKLENÁŘ i Pavel RYSKA w artykule „Obszar ponadprzeciętnego wzrostu” opublikowanym w algierskim „Liberte” piszą o Dekadzie Europy Centralnej.

„Opowiadamy Polskę światu” to cykliczny projekt Instytutu Nowych Mediów. Tym razem jego motywem przewodnim jest „Dekada Europy Centralnej. Na łamach magazynów prasy światowej w ciągu najbliższych dni ukazują się artykuły m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, szefa OECD Angela Gurii, prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, wybitnych ekonomistów Branko Milanovića czy prof. Timo Baasa, austriackiego dyplomaty i historyka Emila Brixa, a także czeskich ekonomistów Petra Sklenára i Pavla Ryski.

Algierski magazyn Liberte opublikował na swoich łamach artykuł z projektu „Dekada Europy Centralnej”. Ekonomiści Petr SKLENÁŘ i Pavel RYSKA piszą, że atutów konkurencyjności Polski i Czech należy szukać we wspólnej walucie.

 

Projekt „Opowiadamy Polskę światu: Dekada Europa Centralnej” realizowany jest przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Wszystkie teksty z projektu opublikowane zostały na portalu www.WszystkoCoNajważniejsze.pl.

Oprac. MKr

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać