Porto Príncipe (Haiti) - Nas ruas do bairro de Bel Air, pessoas caminham pelos escombros. Algumas construções pegam fogo, pessoas resgatam objetos em edificios totalmente destruídos depois do terremoto

Grupa misjonarzy z USA porwana przez haitański gang

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Grupa misjonarzy z USA wraz ze swoimi rodzinami została uprowadzona w sobotę przez gang „400 Mawozo”. Porwanych zostało 12 dorosłych i 5 dzieci. Rządy USA i Haiti współpracują, aby odnaleźć grupę.
Reklama

Grupa została porwana, kiedy opuszczała sierociniec, jadąc autobusem na lotnisko. Gang „400 Mawozo” kontroluje obszar Croix-des-Bouquets na wschód od stolicy Port-au-Prince i jest znany z zabójstw, porwań i wymuszeń. Na początku roku gang został oskarżony o porwanie 5 księży i 2 zakonnic. Władze Haiti próbują uwolnić porwaną grupę misjonarzy, współpracując z rządem amerykańskim.

Haiti zmaga się z nasilającą się przestępczością gangów. Co najmniej 328 porwań zostało zgłoszonych policji haitańskiej w tym roku (do sierpnia), co jest dużym wzrostem w porównaniu z 2020 r., gdzie porwano 234 osób.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać