Warszawa nocą

Google zainwestuje 2 miliardy dolarów nad Wisłą

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Puls Biznesu” poinformował w środę, że Google zainwestuje 2 mld USD w budowę data center dla chmury obliczeniowej Google Cloud w Polsce.

Wiadomość o inwestycji nastąpiła po ogłoszeniu przez Microsoft w maju, że zainwestuje miliard dolarów w polskie centrum danych, tzw. Polską Dolinę Cyfrową. Reuters donosi, że obie inwestycje związane są z promocją polskiej gospodarki, jako regionalnego centrum technologicznego wschodniej części Unii Europejskiej.

– Region Google Cloud w Warszawie to największa inwestycja w tego typu infrastrukturę w Polsce” – czytamy w artykule Magdalena Dziewguc, dyrektor ds. rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

– Przygotowujemy się do jej uruchomienia na początku 2021 r.

– Region chmury będzie składał się z trzech stref dostępowych, każda z nich to niezależna infrastruktura techniczna i software’owa, umożliwiająca niezakłóconą pracę usług cloudowych. Google Cloud w Warszawie będzie tego samego typu infrastrukturą, jakie funkcjonują w innych lokalizacjach w Europie i na świecie – w Zurychu, Londynie, Tokio czy Los Angeles – pisze Magdalena Dziewguć dla Pulsu Biznesu.

Według Jadwigi Emilewicz Google może zainwestować 1,5–2 mld USD w projekt.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać