Zrzut ekranu 2020-05-08 (godz. 12.36.02)

„Gazeta Wyborcza” deklaruje „nową normalność”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
2020 przejdzie do historii jako rok kryzysów: zdrowotnego, gospodarczego, politycznego i klimatycznego. Stoimy na progu nowych czasów, które redefiniują dotychczasową „normalność” na niespotykaną dotąd skalę. Chcemy być w nich dla Was nie tylko najważniejszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też pomocy i inspiracji – piszą dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

Dlatego:

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest informowanie w sposób uczciwy, rzetelny i niebudzący niepotrzebnego strachu. Na Gazeta.pl zawsze znajdziecie sprawdzone, najważniejsze i najnowsze wiadomości. Świadomie nie epatujemy „czerwonymi paskami”, piszemy bez szukania taniej, opartej na negatywnych emocjach, sensacji.

Nie tracimy z oczu ogromnych kosztów społecznych. Opisujemy bieżące problemy pracowników na zmieniającym się rynku pracy. W cyklu „Biznes Walczy” pokazujemy doświadczenia polskich biznesów, które z dnia na dzień redefiniują strategię działania, by ratować miejsca pracy i po prostu przetrwać.

Szukamy odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości. Na Gazeta.pl odpowiadają na nie bezpośrednio ministrowie, lekarze, ekonomiści i najlepsi specjaliści. Tak też będzie w kolejnych miesiącach, kiedy czekają nas wybory, matury czy wakacje w nowym wydaniu. Szukamy też szerszego kontekstu i odpowiedzi na pytanie „jaki świat czeka nas po pandemii?”, „czym będzie nowa normalność”?

Alarmujemy, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. W ankietach mówicie nam, że walka o Planetę to nasze największe zobowiązanie. Dlatego nie czekaliśmy, w środku pandemii uruchomiliśmy stronę zielona.gazeta.pl i robimy wszystko, by być najbardziej zielonym medium w Polsce.

Angażujemy się w sprawy ważne społecznie. Jako pierwsi apelowaliśmy: „Załóż Maskę”, od początku wspieraliśmy akcję #zostanwdomu, wraz z Czytelnikami Gazeta.pl ufundowaliśmy respirator dla szpitala.

Nagłaśniamy wszystkie przypadki dyskryminacji, nadużyć i łamania praw człowieka. Gazeta.pl jest miejscem dla WSZYSTKICH, stajemy w obronie mniejszości i tych, którzy nie mogą bronić się sami.

Tak jak Wy, szukamy też oddechu od niewesołej rzeczywistości. Już w połowie marca podjęliśmy decyzję o „niewpuszczeniu” wirusa do takich działów redakcyjnych jak weekend.gazeta.pl czy moto.pl. Wystartowaliśmy też z akcją „Gdy to się skończy”, podczas której zbudowaliście z nami wzruszający, pełen nadziei „koncert życzeń i planów” na czas po pandemii – piszą dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać