BEIJING, CHINA - JULY 20, 2020: China's new Foreign Ministry spokesperson Wang Wenbin gives a press conference. Artyom Ivanov/TASS,Image: 545245452, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Artyom Ivanov / TASS / Forum

Chiny: wizyta sekretarza zdrowia USA na Tajwanie „zagraża pokojowi”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Amerykański sekretarz zdrowia i opieki społecznej Alex AZAR odwiedzi Tajwan w najbliższych dniach, poinformowało jego biuro we wtorek. Jest to najwyższy rangą urzędnik USA od 40 lat odwiedzający Tajwan. Chiny, które uważają wyspę za swoje terytorium, opisały tą wizytę jako „zagrażającą pokojowi”.

– Chiny stanowczo sprzeciwiają się oficjalnym kontaktom dyplomatycznym między Stanami Zjednoczonymi a Tajwanem”, powiedział na regularnej konferencji Wang WENBIN, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Wzywamy Stany Zjednoczone do przestrzegania zasady jednych Chin, zaprzestania wszelkich form oficjalnej wymiany informacji z Tajwanem i powstrzymania się od wysyłania jakichkolwiek niewłaściwych sygnałów siłom niepodległościowym Tajwanu.

Podczas wizyty AZAR spotka się z prezydent Republiki Chińskiej Tsai Ing-WENEM, poinformowało tajwańskie MSZ. – Tajwan był wzorem przejrzystości i współpracy w zakresie zdrowia na świecie podczas pandemii Covid-19 i na długo przed nią – powiedział AZAR w oświadczeniu.

– Z niecierpliwością czekam na poparcie prezydenta TRUMPA dla globalnego przywództwa Tajwanu w dziedzinie zdrowia i podkreślenie naszego wspólnego przekonania, że ​​wolne i demokratyczne społeczeństwa są najlepszym modelem ochrony i promowania zdrowia.

foto: Forum

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać