PHOTO-2020-05-19-14-51-50

CBOS: wysokie poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
52% respondentów pozytywnie ocenia działania premiera Morawieckiego, 48% uważa że działania rządu dają nadzieję na poprawę sytuacji ekonomicznej

Wyniki najnowszego badania CBOS, w których analizowany jest między innymi stosunek do rządu, pokazują że mimo kryzysu związanego z koronawirusem, utrzymuje się wysokie poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. 42% pytanych deklaruje się jako zwolennicy a zaledwie 29% jako przeciwnicy rządu sformowanego przez Zjednoczoną Prawicę. 24% respondentów deklaruje się jako obojętni.

Także wysoko plasuje się odsetek osób, dobrze oceniających działania rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Na pytanie „Jak by Pan(i) ocenił(a) wyniki działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego od czasu objęcia przezeń władzy?” 52% pytanych uważa, że dobrze a 34% źle. 14% respondentów uważa, że trudno powiedzieć.

Również w obliczu pierwszej od ponad trzech dekad recesji gospodarczej, spowodowanej koronawirusem, ponad 48% pytanych odpowiada że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, 39% zaś uważa przeciwnie, a 12% twierdzi, że trudno powiedzieć.

Ponad połowa respondentów deklaruje zadowolenie z tego, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu Zjednoczonej Prawicy: aż 52% odpowiada, że jest z tego faktu zadowolona.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-27 sierpnia 2020.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać