0D543C4F-954C-429A-B634-3B6EE4E92564

Atak rakietowy ze Strefy Gazy na południowy Izrael. Nie żyje kolejny dowódca Islamskiego Dżihadu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Od wtorku izraelskie wojska przeprowadzają naloty na Strefę Gazy w ramach operacji o nazwie „Tarcza i Strzała”. Atakują infrastrukturę rakietową Islamskiego Dżihadu. Jak podają palestyńskie źródła w ciągu dwóch dni zginęło 25 osób, w tym kobiety i dzieci.
Reklama

Już w pierwszych godzinach operacji zginęło trzech wysokich rangą dowódców islamskiego Dżihadu. Wśród nich, według czwartkowego oświadczenia Brygad Al-Kuds zginął Ali Ghali, dowódca jednostki wyrzutni rakiet. Mężczyzna został zamordowany w południowej części Strefy Gazy. Izraelska armia przyznała, że Ghali był głównym celem ataku. Ugrupowanie zapowiada odwet za smierć przywódcy.
Operacja „Tarcza i Strzała” jest odpowiedzią na wcześniejsze ostrzały Izraela z terenu Gazy. Władze Izraela ostrzegają, że działania zbrojne mogą potrwać jeszcze przez kilka dni. W odpowiedzi na naloty sił izraelskich z palestyńskiej Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono ponad 100 rakiet. Antonio Guterres sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwał do natychmiastowego zakończenia starć w Strefie Gazy.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać