A still image taken from video footage shows members of the Russian Emergencies Ministry extinguishing a fire at a fuel depot in the city of Belgorod, Russia April 1, 2022. Russian Emergencies Ministry/Handout via REUTERS

Atak na budynki FSB i MSW w rosyjskim Biełgorodzie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Oddział rosyjskich ochotników walczących po stronie Kijowa poinformował, że wkroczył na terytorium obwodu biełgorodzkiego w Rosji. Zaatakowano znajdujące się tam budynki FSB i MSW.
Reklama

Rosyjski Korpus Ochotniczy i legion Wolna Rosja poinformowały w poniedziałek, że znajdują się w Rosji i wyzwalają rosyjskie miejscowości tuż przy granicy z Ukrainą w obwodzie biełgorodzkim. Następnie, pojawiła się informacja o wyzwoleniu wsi Kozinka i wejściu do miasta Grajworon jednostek Korpusu. Biełgorod to miasto położone w europejskiej części Rosji nad rzeką Doniec, 40 km na północ od granicy z Ukrainą. Rosyjskie grupy walczące po stronie ukraińskiej atakują terytorium Rosji. Należy podkreślić, że Ukraina zaprzecza, by ingerowała w działania bojowników, ale jednocześnie podkreśla, że mają wspólne cele. Mieszkańcy Grajworonu zostali ewakuowani. Rozpoczęła się także pilna ewakuacja magazynu amunicji jądrowej w obwodzie biełgorodzkim. A rząd wprowadził w obwodzie stan ”operacji antyterrorystycznej”.

„Prowadzone są wszelkie niezbędne działania ze strony organów ścigania. Czekamy na zakończenie ogłoszonej wczoraj operacji antyterrorystycznej” – napisał na Telegramie Gubernator Biełgorodu, Wiaczesław GŁADKOW. 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać