corona-5198347_1920

AstraZeneca: szczepionka przeciwko koronawirusowi wyzwala odpowiedź immunologiczną u dorosłych

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Brytyjska firma farmaceutyczny AstraZeneca poinformowała w poniedziałek, że opracowywana przez nią potencjalna szczepionka na Covid-19 wywołuje odpowiedź immunologiczną u starszych i młodszych osób.
Reklama

AstraZeneca, która opracowuje swoją potencjalną szczepionkę Covid-19 we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim, stwierdziła, że negatywne reakcje na szczepionkę u osób starszych również były niższe. Ogłoszenie to prawdopodobnie zwiększy nadzieje na zakończenie prac nad szczepionkę przeciw Covid-19 przed końcem roku.

„Zachęcające jest to, że odpowiedzi immunogenności były podobne u osób starszych i młodszych, a reaktogenność była niższa u osób starszych, gdzie nasilenie choroby COVID-19 jest wyższe” – powiedział rzecznik AstraZeneca w wiadomości e-mail dla CNBC. „Wyniki dodatkowo budują zbiór dowodów na bezpieczeństwo i immunogenność AZD1222” – powiedział rzecznik, odnosząc się do nazwy technicznej szczepionki Oxford-AstraZeneca. Akcje firmy wzrosły o 1% na poniedziałkowym rynku wstępnym w USA.

Producenci leków i ośrodki badawcze starają się dostarczyć bezpieczną i skuteczną szczepionkę, próbując położyć kres pandemii koronawirusa, która pochłonęła ponad 1,15 miliona istnień ludzkich. Według WHO kilkadziesiąt potencjalnych szczepionek jest poddawanych ocenie klinicznej, a niektóre z nich przeprowadzają już późne testy przed uzyskaniem formalnej zgody.Uważa się, że szczepionka opracowywana przez Uniwersytet Oksfordzki i AstraZeneca jest jednym z pionierów w zakresie uzyskania zgody organów regulacyjnych. Dyrektor generalny AstraZeneca, Pascal Soirot, powiedział wcześniej, że szczepionka prawdopodobnie zapewni ochronę przed zarażeniem koronawirusem przez około rok.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać