33889346048_cca9e5828e_b

Andrzej Duda: od 1 lipca cena gazu będzie niższa o 10,5 proc.

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Rosyjska spółka Gazprom z dniem 1 lipca przelała do PGNiG około 1,6 mld dolarów z tytułu wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który w trwającym sporze między Gazpromem a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem orzekł na korzyść PGNiG.

Z zadowoleniem informuję – właśnie otrzymałem potwierdzenie, że pieniądze od Gazpromu są już na naszym koncie PGNiG” – napisał na Twitterze Jerzy KWIECIŃSKI, prezes PGNiG.

Prezes PGNiG przedstawił także informację o dokładnej kwocie, która trafiła na konto polskiej spółki.

 

Prezydent Andrzej DUDA zapowiedział, że od 1 lipca cena gazu będzie niższa o 10,5 proc., a od 2015 r. cena surowca spadła o blisko 18 proc.

– Od dzisiaj, od 1 lipca ceny gazu będą niższe o 10,5 proc.; od 2015 r., od kiedy zostałem prezydentem cena gazu spadła o prawie 18 proc., to dla zwykłej rodziny oznacza prawie 1,8 tys. zł oszczędności – powiedział w środę w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) prezydent Andrzej DUDA. Dodał, że wygrana z Gazpromem ma swoje przełożenie na ceny gazu. „Od dzisiaj ceny gazu dla państwa są o 10,5 proc. niższe niż do tej pory.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać