619E6E2F-6995-4F48-8AA4-EC7154C85A41

ABW rozbiła siatkę szpiegowską działającą na rzecz Rosji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dziewięć osób podejrzanych o pracę na rzecz rosyjskich służb specjalnych. Sześciu podejrzanych trafiło już do tymczasowego aresztu, wobec trzech pozostałych trwają czynności prokuratorskie.
Reklama

Szpiedzy mieli zamontować ukryte kamery m.in. w pobliżu lotniska w Jasione, przez które transportowana jest pomoc dla walczącej z Rosją Ukrainy. Zabezpieczony materiał dowodowy w tym kamery, sprzęt elektorniczny, a także nadajniki GPS potwierdza, że grupa prowadziła monitoring tras kolejowych. I jak dodaje szef MSWiA „grupa przygotowywała się również do akcji dywersyjnych, mających na celu sparaliżowanie dostaw sprzętu, broni oraz pomocy dla Ukrainy”.
Podczas czwartkowej konferencji minister Mariusz Kamiński potwierdził, że „podejrzani prowadzili działania wywiadowcze przeciwko Polsce oraz przygotowywali akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu”. Szef MSWiA dodał, że osoby zatrzymane to cudzoziemcy zza wschodniej granicy”. Działania grupy miały na celu również działania propagandowe, które miałyby zdestabilizować relacje polsko-ukraińskie.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać