Morawiecki

40. rocznica powstania „Solidarności”

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
31 sierpnia 1980 r. doszło do podpisania Porozumień sierpniowych (w Szczecinie, w Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Hucie Katowice). Porozumienia zakończyły wydarzenia Sierpnia 1980 i strajki na Wybrzeżu oraz doprowadziły do powstania „Solidarności”.

W 40. rocznicę tych wydarzeń obchody celebrujące obchodzone są w Polsce i za granicą. W ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” – projekt Instytutu Nowych Mediów w 40 rocznicę „Solidarności” autorskie artykuły 19 autorów z Polski i ze świata, intelektualistów takich jak np. prof. Timothy Snyder, Jan Rokita, prof. Ryszard Bugaj, prof. François Dubet czy Jacques Rupnik ukazują się na łamach miesięcznika i wydania internetowego magazynu „Wszystko Co Najważniejsze”, a także już w ponad 20 krajach i mediach na świecie, m.in. we francuskim L’Opinion, włoskiej La Repubblica, litewskim LRT, a także w mediach w Rosji (NEWSru.com), Białorusi (Radio Swoboda), Szwecja (Göteborgs-Posten), Hiszpanii (ABC) czy nawet w Senegalu, Republice Południowej Afryki i w Timorze Wschodnim.

Wszystkie teksty z projektu dostępne będą na stronie www.Solidarnosc40.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać