international-g61a0d50ce_1920

Zaporoska Elektrownia Atomowa odcięta od prądu. Polska przekazuje Ukrainie kolejne dostawy sprzętu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Skutkiem zmasowanego ataku rakietowego Rosji na Ukrainę odcięta od prądu została Zaporoska Elektrownia Atomowa. Państwowy koncern Enerhoatom poinformował w czwartek, że zapasów paliwa dla agregatów wystarczy jedynie na 10 dni.
Reklama

„W razie braku możliwości wznowienia zewnętrznego zasilania elektrowni po tym czasie może dojść do awarii z następstwami radiacyjnymi dla całego świata” – ostrzegł koncern Enerhoatom w Telegramie. Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że nie odnotowała do tej pory na terenie Polski niepokojących wskazań aparatury pomiarowej, które monitorują poziom radioaktywności.

W czwartek szef gabinetu Prezydenta RP poinformował, że Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. „Jeśli chodzi o przekazanie przez Polskę samolotów Ukrainie, to nie będzie jakaś duża liczba, z całą pewnością nie będzie ona odpowiadać liczbie przekazanych czołgów” – podkreślał Paweł SZROT. Dodatkowo na Ukrainę trafiło dziś kolejnych 10 czołgów Leopard 2A4, poinformował wicepremier i minister Obrony Narodowej Mariusz BŁASZCZAK.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać