shutterstock_1342506185

Wydawca „Gazety Wyborczej” nagrodzony za „system zarządzania etyką i odpowiedzialne praktyki zarządcze” przez tygodnik „Polityka”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Już po raz trzeci Agora, wydawca „Gazety Wyborczej” została nagrodzona za odpowiedzialne praktyki zarządcze oraz działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i znalazła się w zestawieniu tygodnika „Polityka”, przygotowanym we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Stowarzyszeniem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Agora otrzymała Srebrny Listek CSR za uwzględnienie w codziennej działalności operacyjnej wszystkich kluczowych rozwiązań normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000 oraz nagrodę za działania na rzecz klimatu.

Cieszymy się, że doceniono w ten sposób nasze oraz realizowane wspólnie z partnerami perspektywiczne akcje na rzecz ochrony środowiska i klimatu, zwłaszcza dotyczące oszczędzania energii, segregacji śmieci i zmiany codziennych nawyków na prośrodowiskowe. Wśród nich znalazły się zarówno wdrożona w ubiegłym roku „Polityka środowiskowa Agory”, jak również działania mediów z Grupy Agora, m. in.: „Wyborcza na zielono”, Słownik klimatyczny Radia TOK FM oraz akcje portalu Gazeta.pl – „Piątki dla klimatu” i „Adoptuj pszczołę” – mówi Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej Agory.

Agora otrzymała Srebrny Listek CSR „Polityki” jako spółka, która w swojej codziennej działalności operacyjnej deklaruje uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań normy ISO 26000. Istotnymi kwestiami są też dla niej system zarządzania etyką oraz najwyższe standardy zarządzania personelem

W tegorocznym zestawieniu Listków CSR tygodnika „Polityka” znalazło się 68 przedsiębiorstw, których działania koncentrują się wokół lepszego zarządzania pracownikami, poprawy relacji z klientami i partnerami biznesowymi oraz ochrony środowiska. Złote Listki CSR otrzymało 14 firm, Srebrne – 16, a Białe – 38. Więcej informacji o tegorocznej edycji Listów „Polityki” można przeczytać na tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać