B4BAEDF1-7B6B-4B78-A0BA-A9900ADA761A

Wołodymyr Zełenski z wizytą w Londynie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W poniedziałek prezydent Ukrainy przybył z wizytą do Wielkiej Brytanii. Wołodymyra ZEŁENSKIEGO przyjął brytyjski premier Rishi SUNAK. Jak przekazał brytyjski rząd, premier SUNAK ma ogłosić przekazanie Ukrainie m.in. dronów o zasięgu ponad 200 kilometrów.
Reklama

Wizyta w Londynie to kolejne miejsce, które odwiedza ZEŁENSKI. Wczoraj spotkał się we Francji z prezydentem Emmanuelem MACRONEM, gdzie ogłoszono zacieśnianie współpracy. „Francuzi wyszkolą i wyposażą kilka ukraińskich batalionów w „dziesiątki” pojazdów opancerzonych i lekkich czołgów – ogłosili w nocy z niedzieli na poniedziałek prezydenci Francji i Ukrainy po trzygodzinnej kolacji w Pałacu Elizejskim. Obaj przywódcy opowiedzieli się także za nowymi sankcjami wobec Rosji i dalszym zacieśnianiem więzi między Ukrainą a NATO i Unią Europejską. „Ukraina i Francja zgadzają się co do konieczności zwiększenia naszej zbiorowej presji na Rosję poprzez nowe sankcje, aby osłabić zdolność tego kraju do kontynuowania nielegalnej agresji” – stwierdzili MACRON i ZEŁENSKI.

Z kolei jeszcze przed wizytą we Francji, prezydent Ukrainy gościł w niedzielę w Niemczech. Wołodymyr ZEŁENSKI został uhonorowany w Akwizgranie Nagrodą Karola Wielkiego za zasługi dla Europy. Nagroda została przyznana zarówno prezydentowi, jak i całemu narodowi ukraińskiemu. Przypomnijmy, że w sobotę prezydent Wołodymyr ZEŁENSKI spotkał się w Rzymie z Papieżem FRANCISZKIEM. Było to pierwsze wspólne spotkanie od rozpoczęcia rosyjskiej agresji. Podczas wizyty we Włoszech ZEŁENSKI rozmawiał także z premier Giorgią MELONI oraz z prezydentem Sergio MATTARELLĄ.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać