BB399087-3F47-4A96-9951-C9B590D63D00

Ursula von der Leyen i Giorgia Meloni z wizytą na Lampedusie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Giorgia MELONI i Ursula von der LEYEN 17 września po godz. 10. wylądowały na lotnisku Lampedusa.

Przewodniczącą KE i premier Włoch powitał prezydent regionu Sycylia Renato SCHIFANI i prefekt Agrigento Filippo ROMANO. Obecni byli także szef MSW Matteo PIANTEDOSI i europejska komisarz ds. wewnętrznych Ylva JOHANSSON.

Ursula Von der LEYEN przyleciała na wyspę, aby szukać rozwiązań dla sytuacji kryzysowej w związku z napływem imigrantów z Afryki. „Liczba imigrantów wzrasta proporcjonalnie do wszelkiego rodzaju sytuacji kryzysowych, które charakteryzują obszar śródziemnomorski. Z pewnością potrzebujemy europejskiej reakcji na to wszystko. (…) Wkrótce przygotujemy 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch” — podkreślała von der LEYEN. Z kolei premier MELONI dodała „znaleźliśmy już 45 milionów euro na pomoc dla administracji miejskiej”.

Szefowa KE z premier MELONI odwiedziła ośrodek recepcyjny zwany hotspotem oraz molo, gdzie w ostatnich dniach imigranci oczekiwali na transfer na Sycylię czy Włoch kontynentalnych. Na zakończenie wizyty złożyły wspólne oświadczenia na lotnisku.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać