mexican-flag-3001452_1280

Sekretarz stanu Antony BLINKEN z wizytą w Meksyku

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W środę sekretarz stanu Antony BLINKEN  przybył z wizytą do Meksyku w nadziei, że uda mu się osiągnąć postępy w walce z rosnącą migracją. Migracja jest obecnie jednym z głównych problemów politycznych, z którymi zmaga się prezydent USA Joe BIDEN.

Każdego dnia około 10 000 osób próbuje przedostać się bez zezwolenia na południową granicę USA. Jak informują media tysiące osób wyruszyło pieszo z południowego Meksyku w niedzielę. To prawie dwukrotnie więcej niż przed pandemią. Władze USA z powodu napływu migrantów musiały zawiesić funkcjonowanie kilku przejść granicznych.

Jak informuje agencja AP amerykańscy celnicy i funkcjonariusze straży granicznej byli zmuszeni wstrzymać ruch kolejowy przez przejazdy graniczne w Teksasie, ponieważ migranci wspinali się na pociągi towarowe.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez OBRADOR omówił temat migracji podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem USA i uzgodnił spotkanie z sekretarzem BLINKENEM.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać