download (1)

Saudi Aramco i węgierski MOL przejmą część aktywów spółki LOTOS

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Saudyjski operator Saudi Aramco ma kupić udziały w rafinerii Lotosu, węgierski MOL ma przejąć 417 stacji benzynowych Lotosu, a Unimot – bazę paliw przejmowanej firmy – poinformował podczas konferencji prasowej, 12 stycznia, prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek. Spółka zakończyła pracę nad środkami zaradczymi, które miały umożliwić przejęcie Lotosu. Sprzedaż udziałów to jeden z warunków zgody Komisji Europejskiej na przejęcie przez Orlen spółki Lotos.

Płocki Koncern wybrał czterech partnerów do realizacji wynegocjowanych z Komisją Europejską środków zaradczych w związku z procesem przejęcia gdańskiej firmy Lotos. Saudyjski operator Saudi Aramco ma kupić udziały w rafinerii Lotosu (30 procent), węgierski MOL ma przejąć 417 stacji benzynowych Lotos. W zamian Orlen kupi od MOL-a 144 stacji na Węgrzech i 41 na Słowacji – wartych blisko 229 milionów euro.

Daniel Obajtek dodał, że za pozostałe środki ze sprzedaży stacji koncern negocjuje zakup następnych ponad stu stacji w regionie.
Prezes PKN Orlen powiedział też, że po przejęciu Lotosu, w rękach Orlenu pozostanie ponad sto stacji Lotosu.

Orlen zakończył prace nad środkami zaradczymi, które miały umożliwić przejęcie Lotosu – poinformowała spółka. Sprzedaż udziałów to jeden z warunków zgody Komisji Europejskiej na przejęcie przez Orlen spółki Lotos. Po zakończeniu, będzie to największa fuzja w Polsce i w naszym regionie.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać