2021_Pol’and’Rock_(154)_Białoruś

Ruch towarowy na granicy z Białorusią zawieszony od 1 czerwca

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Od 1 czerwca, do odwołania, Polska zawiesi ruch towarowy na granicy z Białorusią dla ciężarówek, ciągników samochodowych, przyczep, w tym naczep, oraz zespołów pojazdów zarejestrowanych na terytorium Białorusi i Rosji” – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak wskazało ministerstwo, decyzja ma być polską odpowiedzią na podtrzymywanie wyroku w sprawie Andrzeja Poczobuta (działacza polskiej mniejszości na Białorusi), a także ma wiązać się z represjami władz białoruskich wobec przeciwników politycznych reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Dodatkowo MSWiA zdecydowało o poszerzeniu listy sankcji osobowych. 365 obywateli Białorusi zostało wpisanych do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany. Ministerstwo podjęło również decyzję o zamrożeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych wobec 20 podmiotów i 16 osób, którzy są powiązani głównie z kapitałem rosyjskim.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać