0CBF96A3-6B46-4FD2-AEF8-C42B3E6846F0

Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZEŁENSKI z wizytą w USA

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZEŁENSKI przybył w poniedziałek do Waszyngtonu, gdzie dziś ma m.in. spotkać się w prezydentem USA Joe BIDENEM.

Amerykański resort obrony poinformował, że ZEŁENSKI o godzinie 9:00 czasu lokalnego (15:00 czasu polskiego) przyjęty zostanie przez liderów demokratów i republikanów w Senacie – Chucka SCHUMERA i Mitcha MCCONNELLA, po czym wygłosi przemówienie w wyższej izbie amerykańskiego Kongresu.

Następnie ma spotkać się ze spikerem Izby Reprezentantów, republikaninem Mikiem JOHNSONEM.

Po wizycie w Kongresie prezydent ZEŁENSKI uda się do Białego Domu, gdzie będzie rozmawiał z Bidenem. „Obydwaj przywódcy omówią pilne potrzeby Ukrainy i ogromne znaczenie dalszego wsparcia Stanów Zjednoczonych w tym krytycznym momencie” – mówiła rzeczniczka Białego Domu Karine JEAN-PIERRE.

W planie wizyty jest również przemówienie na Uniwersytecie Obrony Narodowej (National Defense University) w Waszyngtonie. Przed ukraińskim przywódcą ma przemawiać sekretarz obrony USA Lloyd AUSTIN.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać